1 Отредактировано Святослав Рус (17.07.2012 09:58)

Тема: Козаки - Чубаті Слов'яни

А ось приємні вісті із заходів свідомих козаків.
Випадково натрапив на повідомлення.
Молодці хлопці. Дуже приємно.

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=509

«Ігри чубатих слов`ян» присвячуються  шляху Київського князя Святослава Хороброго (942 р. – 972 р.). «Запорожець на престолі» - так охарактеризував військові доблесті Київського князя історик М. Грушевський. Не лише військові звитяжні перемоги, але й сама зовнішність Великого Київського князя наводить на думку про лицарів степу – козаків.

На думку багатьох вчених слово «козак» - санскритське, й первісно звучало як «косак», походить від слова «коса» (чуб) – ознака шляхетності роду давніх скіфів та сарматів.

От як описує візантійський історик Лев Діакон, що був учасником переговорів візантійців і русів, зустріч між Київським князем Святославом та Візантійським імператором: «Показався і Святослав, що приплив на ріці на скіфському човні; він сидів на веслах і веслував разом із наближеними, нічим не відрізняючись від них. Ось якою була його (князя Святослава) зовнішність: помірного зросту, не надто високого і не дуже низького, з кошлатими бровами і ясно-синіми очима, кирпатий, безбородий, з густим, дуже довгим волоссям над верхньою губою (вуса). Голова в нього була зовсім гола, але з одного боку її звисало пасмо волосся (оселедець) – ознака знатності роду; міцна потилиця, широкі груди та всі інші частини тіла були цілком співмірні, однак виглядав він похмурим і диким. В одне вухо його була вдіта золота сережка; вона була прикрашена карбункулом, обрамленим двома перлинами. Одежа його була біла і відрізнялася від одежі його наближених тільки чистотою. Сидячи в човні на лавці для веслярів, він поговорив трохи з імператором про умови миру і поїхав. Так закінчилася війна ромеїв зі скіфами.»

Йдучи в похід на ворогів, Святослав посилав поперед себе гінця з посланням: «Іду на ви!» (цебто «Я йду на вас!»).

Своїми стрімкими ударами князь із своєю непереможною дружиною «чубатих слов’ян» у 964 році покорив та примусив  платити данину плем`я в’ятичів, які заселяли лісисте межиріччя Оки і Волги (на якому зараз стоїть Москва). В 965 році підкорив волзьких булгарів. Далі переміг хазар, а також ясів і касогів. Здобув численні перемоги над військом великої Візантії та болгар.

Гаслом великого вождя «чубатих слов`ян» було: «Помремо але не осоромимо землі нашої!»

Саме від нього - Великого Київського князя Святослава, який мав чуба (оселедця), довгі вуса та сережку в вусі, як це за традицією було й пізніше у Запорозьких козаків, - починається руська військова традиція, яку з успіхом перейняли, продовжили та розвинули його правнуки – лицарі Війська Запорозького Низового.

Ще б ото знайти живого скіфа або сармата, який би спромігся
гордо самовизначити себе "Я - Скіф!", "Я - Сармат!".
Зустрічав хтось таких? Якщо вони не вигадані і жили у далеку давнину,
то повинні були ж дожити і до нашого часу ...
Чи може їх спіткала доля динозаврів?
А ось Чубаті Слов'яни живі й досі. Ще й які завзяті воїни.

Шкода що повідомлень про відбуття цього заходу у цьому році не знайшов ...
Мабуть щось завадило...

Я В Е Н Б О Ж.
Царь Волхов Ладогович
http://slav-pravda.ru/

2 Отредактировано Xvojda (17.07.2012 14:27)

Re: Козаки - Чубаті Слов'яни

Це комерційний проект. Все за дукачі. Паркани вимазані сажою, щоб купували квитки. Всі мої знайомі плюють в його рило. Один навіть на ґерць запрошував, той ухилився. Тому от козаків там одні чуби й зосталися.

Побачити означає повірити, але існує й більш давній вислів - повірити означає побачити © Характерники, Січ.

3 Отредактировано Святослав Рус (17.07.2012 16:09)

Xvojda пишет:

Це комерційний проект. Все за дукачі. Паркани вимазані сажою, щоб купували квитки. Всі мої знайомі плюють в його рило. Один навіть на ґерць запрошував, той ухилився. Тому от козаків там одні чуби й зосталися.

Цікаво. Мова йде про проект "Ігри Чубатих Слов'ян"
чи про проект "Мамаєва Слобода"? І яке ім'я у того рила?

Я В Е Н Б О Ж.
Царь Волхов Ладогович

4

Костянтин. Директор Мамаєвої слободи.

Побачити означає повірити, але існує й більш давній вислів - повірити означає побачити © Характерники, Січ.

5 Отредактировано Святослав Рус (17.07.2012 18:08)

Xvojda пишет:

Костянтин. Директор Мамаєвої слободи.

Ясно. А прізвище Олійник?

Я В Е Н Б О Ж.
Царь Волхов Ладогович

6 Отредактировано Xvojda (17.07.2012 18:47)

Так. Земельку хапнув чималу в парку, де початок Либіді.  Все б нічого, але паркани в сажу. Хоч - плати. Отакий вхід. Підійдіть і скажіть йому, що він жид. З майстрів взагалі шкуру дере на барабани, козолуп.