Тема: Священний дуб часів Русі покажуть у Пирогово

Священний дуб часів Русі покажуть у Пирогово

У Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогово на свято Купала (6-7 липня) відкриють експозицію "Дуб Перуна".
Про це повідомляє сайт turystam.in.ua.

Культове дерево прадавніх слов'ян, що було присвячене Перуну, знайшли у Десні ще у 1975 році. Вік дубу близько двох тисяч років, з яких близько тисячі років він пролежав у мулі і воді.
Генеральний директор Національного музею народної архітектури і побуту України Дмитро Заруба зазначив, що це єдиний в Україні священний дуб, який був знайдений і зберігся донині. “Нам потрібно відновити цю експозицію для того, щоб всі відвідувачі, кияни, іноземні туристи побачили, дійсно, святиню, яка залишилась і, на жаль, зберігалась не в тому стані, в якому повинна була б. Ми не кажемо про те, що експозиція - це буде якесь ритуальне місце. Це буде просто експозиція, до якої будуть запрошуватись відвідувачі, різноманітні громадські організації для того, щоб відтворювати ті традиції культури, духовності, історії, яку має Україна”, - додав Заруба.
Він також зазначив, що дуб відреставрують завдяки спеціальним речовинам для того, щоб зберегти його якомога довше.
“Якщо ставити дуб, то на найближчі 2 тисячі років. Шпаклюватимуть його тріщини, а потім покриватимуть певним розчином. Він буде стояти під відкритим небом і збережеться для наступних поколінь як експонат і духовна святиня”, - йдеться у повідомленні.

http://характерництво-спас.укр
Світ стоїть на Правді, якою є сам.
                        характерники, Січ