1 Отредактировано Крук (22.03.2013 17:33)

Тема: А хто такі "чєрвонороси"?

Питання виникло після прочитаної тут на форумі фрази "...хотите выяснить, что великоросы не полноценные славяне по сравнению с червоноросами?"
Хотів би запитати шановне товариство що означає російське слово "чєрвоноросамі"?
Чи не від російського слова "чєрвь" походить слово "чєрвоноросамі"?

2

Re: А хто такі "чєрвонороси"?

Черво́на Русь — історична назва Галичини, вживана в писемних джерелах, переважно польських, у XVI—XVIII століттях для визначення колишнього Галицького князівства (за адміністративним поділом у XV—XVIII століттях — Руське і Белзьке воєводства Польського королівства). Інколи цю назву поширювано і на східні українські землі.
Після 1772 року для Червоної Руси австрійською владою офіційно була вживана назва Галичина й Володимирія (Галіція й Лодомерія), подеколи (в науці і публіцистиці) вживалася й далі назва Червона Русь.

www.характерництво-спас.укр
Ругающие  гневно  встречный  ветер
Словами  грязными,  должны  все  время  помнить,
Что  сказанное  к  ним  опять  вернется.

3 Отредактировано Крук (22.03.2013 18:17)

wind пишет:

Черво́на Русь — історична назва Галичини, вживана в писемних джерелах, переважно польських, у XVI—XVIII століттях для визначення колишнього Галицького князівства (за адміністративним поділом у XV—XVIII століттях — Руське і Белзьке воєводства Польського королівства). Інколи цю назву поширювано і на східні українські землі.
Після 1772 року для Червоної Руси австрійською владою офіційно була вживана назва Галичина й Володимирія (Галіція й Лодомерія), подеколи (в науці і публіцистиці) вживалася й далі назва Червона Русь.

то це старо-польська назва окупованої ними Галичини.
тобто для галичан це образлива назва?
тоді що ж це означає на польській?

4

Навряд чи образлива.

Офіційна версія походження назви стверджує, що назва походить від так званих Червенськіх міст:

Черве́нські городи́ (Червенські гради, Червенські міста) — група міст й укріплених замків X—XIII ст. Волинської землі, на лівобережжі Бугу (на межі Русі з Польщею).
Осередком Червенської землі було врожайне сточище ріки Гучви з центром у Червені; інші Червенські городи: Волинь над річкою Західний Буг, Сутійськ, Угровеськ, Стовп'я та ін.
Територія Червенських городів була в 2-й пол. 1-го тис. н. е. заселена східнослов'янськими племенами дулібів, бужан, волинян. Ч. Г. як укріплені поселення виникли в ході формування феодальних відносин у східнослов'янського племінного об'єднання на чолі з дулібами. На початку 10 ст. посилилися політичні зв'язки Червенських городів з Київською Руссю, але у 3-й чверті 10 ст. місцева племінна верхівка потрапила в залежність від Чехії. Першу згадку про Червенські городи подає літопис (у 981), коли Володимир Великий захопив Червенські городи у польського короля Мешка I, але 1018 польський князь Болеслав І Хоробрий їх знову відвоював (до 1031 року).

Також є думка, що походженню назви сприяла велика кількість різноманітних трав, які використовувалися при фарбуванні тканин.

Хоча може бути і таке, що назва виникла у ті часи, коли дехто намагався надати терміну Русь якихось інших характеристик.

Так у різноманітних "документах" з'явились спочатку Червона, потім Київська Русь і т.д.

5

тобто це була ознака виключно територіальної приналежності а не народної чи родової?

залишилося визначити значення польського слова "черве́нські". може є знавці польської мови?

6

Я думаю вистачить знання руської мови:

Червень походить від слова «червець». Саме в цей час з'являється сокоживна комаха — кошеніль (червець). З неї в давнину добували червону фарбу, якою фарбували давньоруські стяги. Її також продавали сусіднім державам. До цього місяць звався: кресень, гедзень, червивий місяць, гнилець, ізок (коник).
За іншою версією, місяць називається червень, бо у цьому місяці ягоди червоніють. Ще одна версія - найкрасивіший місяць року - все цвіте, яскраве, сочне, красиве, "червоне". Звідси й назва "найкрасивішого" - "червоного" місяця - Червень.

7

wind пишет:

Червень походить від слова «червець». Саме в цей час з'являється сокоживна комаха — кошеніль (червець). З неї в давнину добували червону фарбу, якою фарбували давньоруські стяги. Її також продавали сусіднім державам. До цього місяць звався: кресень, гедзень, червивий місяць, гнилець, ізок (коник).
За іншою версією, місяць називається червень, бо у цьому місяці ягоди червоніють. Ще одна версія - найкрасивіший місяць року - все цвіте, яскраве, сочне, красиве, "червоне". Звідси й назва "найкрасивішого" - "червоного" місяця - Червень.

ну "руської" я не знаю, але з боку української мови також виглядає що мова іде саме про кольорову ознаку - червоний.
таким чином вживання слова "червонорос" щодо місця,  людини чи групи людей передбачає приписування їм почервоніння як ХАРАКТЕРНОЇ ознаки.
щодо Краю то базова ознака (грунт) у нас чорнозем. щодо українців то я також почервоніння не помічав (окрім клінічних випадків smile ).
тому якщо це все взяти до уваги то застосування слова "червонорос" дещо по-дурноватому виглядає коли його намагаються застосувати щодо українців.

8 Отредактировано serg_od (23.03.2013 00:58)

Крук пишет:
wind пишет:

ну "руської" я не знаю, але з боку української мови також виглядає що мова іде саме про кольорову ознаку - червоний.
таким чином вживання слова "червонорос" щодо місця,  людини чи групи людей передбачає приписування їм почервоніння як ХАРАКТЕРНОЇ ознаки.
щодо Краю то базова ознака (грунт) у нас чорнозем. щодо українців то я також почервоніння не помічав (окрім клінічних випадків smile ).
тому якщо це все взяти до уваги то застосування слова "червонорос" дещо по-дурноватому виглядає коли його намагаються застосувати щодо українців.

Не парься о терминологии...чтоб не заблудиться в трех соснах, за деревьями не видя леса...
В разное время называли себя люди по разному...народ то тот же...
Меня Украина сейчас полностью устраивает.Раньше было по другому(называлась по другому).В чем проблема? Неужели дел нету больше?Но и менять название тоже смысла не вижу,повторюсь,есть и так чем заниматься.
То же самое касается руської мови...правда мне ближе то,что и российский и беларусский и украинский-это все русские языки,т.е.диалекты русского.

Козак повинен Бога поважати і з чортом товаришувати

9

serg_od пишет:

...правда мне ближе то,что и российский и беларусский и украинский-это все русские языки,т.е.диалекты русского.

наука говорить дещо інше

Пес Привид пишет:

К.Тищенко про справжніх "родичів" української мови      http://www.youtube.com/watch?v=8HtXo41GCTs

10 Отредактировано Крук (23.03.2013 01:22)

serg_od пишет:

Не парься о терминологии...чтоб не заблудиться в трех соснах, за деревьями не видя леса...
В разное время называли себя люди по разному...народ то тот же...

коли я вживаю тут термін "москаль" (який доречі є 100%  літературним і не входить до ненормативної лексики) мені роблять зауваження модератори але коли щодо мене як українця вживають образливий термін "червонорос" то жодної реакції від модераторів.

11

ось тут я з Круком згоден.

"Соседство с галактикой Кин-дза-дза - наша беда.."

12

Круку, а як ви відноситесь до "Руської трійці"?

До чого це я... а до того, що ви замість того щоб довести, собі принаймні, що Росія запозичила назву у нас русів, доводите те, що цю назву нам принесли жиди...

Як на мене, то це вже щось хворобливе.

13

Родослав Ориевич пишет:

Наразі відомо, що влада згідно словянського звичаю спадкова.

Серед козаків уся старшина була виборною.
Король Речі посполитої також був виборною особою.

Крук пишет:

Тоді на Волині люди схожі на волів?

Якщо назва Червона Русь існувала і насправді, як назва місцевості, то термін червонорос навряд чи.

14

Родослав Ориевич пишет:

тому що назва Червона Русь, є всеж таки, більш давньою

Ні.

Родослав Ориевич пишет:

Останній Цар всіх слов'ян Святослав Хоробрий

Князь - не цар.
Чи не його нащадок хрестив Русь?

Родослав Ориевич пишет:

виборність влади серед козацтва була необхідністю, і вибирали теж по "вовчому" - найкращіх

Ось що Богдан Хмельницький казав Московському царю:
"Я, Гетьман не наказний і не коронний, а по старому Звичаю старшиною обраний".

Люди на Русі завжди бились за власну Волю та Долю.
На відміну від тих, хто бився за царя та отєчєство.

Може саме тому Юрія Долгорукого з Русі вигнали?

15

Не розумієш бо не чуєш.

"..по старому Звичаю обраний..." обраний, а не спадково отримав. Він якраз і програв в кінці кінців тому, що мріяв синам передати булаву в спадкове володіння. Як і Виговський, і Мазепа... А от якби вони за народ думали - то може б народ би їх і підтримав, то і сперечань про те хто є хто не було б.

Цар - це арій, знову ж таки мова нє язик.
Тобто кожен, хто має білий колір обличчя - цар.

16

очень интересное понятие "царь" у спартанцев"

Родослав.... к тебе просьба... вовсе не обязательно распространять на всех северный обычай, вовсе не факт, что этот обычай славян всея всего
Обычай от Богумила интересен, во многом полезен, может даже аутентичен... но... все таки выбирай выражения менее категоричные и не распространяй опыт одних людей на всех

сам Богумил грит, что северный опыт отличается от южного

ты кста не только когда Б.Хмельницкий с Тишайшим разговаривал не присутствовал, берусь утверждать, что ты не присутствовал когда царь рек давал рекам имяреки

спокойнее и...это... аргументированнее

Умеющий что-нибудь, да хоть что нибудь сделает. Характерство

17 Отредактировано Святослав (23.03.2013 16:00)

Родослав Ориевич пишет:

Святослав бився за свою Рідну (Слов'янську) Державу, ольга і володимир за її окупацію (інородцями). Ну чесно.., я ще не бачив родини де би були подібні стосунки між родичами. А от "друзі", на відміну від родичів, в угоду собі, ще й як розділяють..

Владимир был младшим сыном. Права на престол не имел. Братоубийца. Тем более перестал иметь право. Подтверждение права на престол он мог ждать от кого угодно, но только не с кровной стороны.
Былин о том, что Ольга какая-то кривая по крови или Владимир не сын Святослава - нет.

http://характерництво-спас.укр
Світ стоїть на Правді, якою є сам.
                        характерники, Січ

18

Святослав пишет:

Былин о том, что Ольга какая-то кривая по крови или Владимир не сын Святослава - нет.

Про биліни не знаю, а ось "заповіти" "зустрічаються"  wink

P.S.
http://kharakternyk.in.ua/forum/viewtop … 747#p17747

Домовився про зустріч з Хранителем. Так що якщо є питання, то задавайте.

http://kharakternyk.in.ua/forum/viewtop … 749#p17749

Я буду бачити його вперше. Але з приводу лам, я чув, що до роду нащадка має відношення Чингісхана зі слів хранителя звісно.

http://kharakternyk.in.ua/forum/viewtop … 893#p17893

Зустрічався. Але думаю, що в питаннях елементарної етики ніц розказувати не буду. Хто вважає, що це цікаво, має всі можливості шукати зустрічі з ним особисто.

http://kharakternyk.in.ua/forum/viewtop … 900#p17900

Можу сказати лише, що Ольга не має відношення до Рюриків (найманців Візантії). Зі слів Хранителя звісно. Володимир зрадив перше Ольгу й православ'я на догоду варягам спочатку, а потім Візантії. Також первородний рід не має відношення до Хреста. Це давній род людей ще зі Старих часів, ну і всі перепетії езотеричної расології.

http://kharakternyk.in.ua/forum/viewtop … 906#p17906

Дід Артім пишет:
Упертюх пишет:

А ким цей Володимир приходився Ользі ?

Син.

Да-а, бідний Миролюбов, праця всього життя - двухтомник "Святослав" ... hmm

P.S.P.S.
Нажаль "питання етики" не дозволили тоді з`ясувати відношення до меровінгської версії, адже -
... прямая линия меровингской династии уходит на Восток. По сути туда же, откуда пришла.

19

Пташе, я вже казав... але Ви мабуть теж не чуєте...
Слов'яни не мають жодного відношення ні до яких "меровингів"... хто там з ким з цих жидів спав - нас теж не стосується...
По менше  цікавтеся кабалою - для нас в ній правди нема.

Те що Ви навели як заповіти... ну навіть не смішно.

20 Отредактировано Святослав (23.03.2013 21:30)

6454-5508= ?

характерники, Січ

21 Отредактировано Святослав (23.03.2013 22:22)

Да нет... ошибка вкралась... -5508..... получается 946... т.е сразу после смерти Игоря... черноризец пишет... глаголицей...  Дочка моя, Роду твоєму, доки не вийде строк, потрібне як би вмерти, розчинитися серед народу... У таємниці зберегти слід дочку твою....Цей народ прийме велику скорботу і строку їй тисяча років...  Якщо дочка моя, одягши той вінець, в молитві за народ просити стане, я дам закон, що суть життя є, якщо же ні – загибель всім.

Ну не ведётся Род по женской стороне....
Кстати, то-же с Велесовой Книгой....

характерники, Січ

22

Святослав пишет:

...получается 946... т.е сразу после смерти Игоря... черноризец пишет... глаголицей...

"Пише" ... коли у Ольги марення, після якого вона нічого не пом`ятає що казала.

Цікаво з версією про (нібито)"сина" Володимира.

Про Ольгу є багато версій(які сходяться на тому, що Володимир - онук Ольги, тобто син Святослава),
що нібито вона болгарка , в одному варіанті - дочка Володимира Борисича Болгарського,
в іншому - донька болгарського царя і імператора римлян Симеона Великого (893-927) та сестра царя Петра Болгарина (927-969)...

+ ще за "Гази-Барадж тарихы" -
спочатку Ольга (Ульджай) була дружиною Худа Анатиша, сина хазарського намісника Аскольда (Ас-Халіба), потім дружиною Олега (Салахбі), а потім вже – Ігора (Угира).
(правда дати хромають)  hmm  .

Версію з "сином" я зустрічав тільки у М. Молявко
якого("байстрюка Бісика" - Володимира) Ольга привезла в 955р. з Царьгороду ("плод" від Цимісхія).

23

шлоссер пишет:

Родослав.... к тебе просьба... вовсе не обязательно распространять на всех северный обычай, вовсе не факт, что этот обычай славян всея всего
Обычай от Богумила интересен, во многом полезен, может даже аутентичен... но... все таки выбирай выражения менее категоричные и не распространяй опыт одних людей на всех

сам Богумил грит, что северный опыт отличается от южного

Да, північний і південний звичаї мають значні розбіжності, вірніше вони взаємодоповнюють одне одного. Північ і південь різні не тільки географічно і кліматично, але й мають різну інтенсивність впливу електромагнітного поля Землі на людину (що значно важливіше).  Якщо коротко, то в підсумку, північний звичай більше схожий на лід і несе в собі істину в більш концентрованому, кристалічному вигляді, а південний більш практичний і несе в собі більший досвід того, що називається "То Закон, что Явно".  Однак в основних світоглядних речах обидві гілки сходяться - Родо-Природний спосіб життєдіяльності, БогуРодність людини, НаРод є ВсеБогом во плоті.

А от в багатьох практичних речах, що є основами, вже є відмінності, наприклад застосування п'ятини в південному звичаї більш глибоке і об'ємне ніж в північному (у викладенні Схорон єж Славен). І таких випадків дуже багато, хоча звичайно можна припустити, що ми знаємо лише окремі збережені фрагменти обох гілок і в цілісному вигляді вони були б більш тотожні ніж ми їх зараз бачимо.

24 Отредактировано Святослав (24.03.2013 12:53)

птах пишет:

Версію з "сином" я зустрічав тільки у М. Молявко
якого("байстрюка Бісика" - Володимира) Ольга привезла в 955р. з Царьгороду ("плод" від Цимісхія).

ну да.. если родить Святослава на 40м году после свадьбы в 52, то почему б не родить Владимира в 70лет....
и в 955 был Константин Багрянородный,  Цимисхий с 969 по 976

характерники, Січ

25

Саша пишет:

Якщо коротко, то в підсумку, північний звичай більше схожий на лід і несе в собі істину в більш концентрованому, кристалічному вигляді, а південний більш практичний і несе в собі більший досвід

Саша пишет:

Однак в основних світоглядних речах обидві гілки сходяться - Родо-Природний спосіб життєдіяльності, БогуРодність людини, НаРод є ВсеБогом во плоті.

Саша пишет:

А от в багатьох практичних речах, що є основами, вже є відмінності, наприклад застосування п'ятини в південному звичаї

Наведіть приклади та джерела поданої Вами інформації.